Monday, November 2, 2015

Baby pink scarf.

Повторно е понеделник, а се надевам знаете што тоа значи, нели?Повторно нов пост, по мала пауза...,денешната комбинација е нешто најудобдно што можете да го одберете за есен.Памучен фустан, мек џемпер и огроомна марама, заедно со оваа прекрасна ташна.Се надевам ќе ви се допадне, а локацијата за нареден пат ќе ја сменам ви ветувам :)
Фустан:Calioppe
Чизми:Stradivarius
Марама:Zara
Џемпер:H&M
Ташна:Pull&Bear
Наочари:D&G

Monday, October 12, 2015

I love pencil skirts!

Повторно понеделник.., денешниот аутфит го обожавам, се надевам ќе ви се допадне и на вас!:)

Блуза:Zara
Сукња:New Yorker
Мантил:Bershka
Патики:Adidas
Ранец:Pull & Bear

Monday, October 5, 2015

Black Monday.

Денешниот аутфит е дефинитивно јас, црно со златни детали, пастелна боја и животински принт.Времево е ептен, ама ептен променливо и наутро немам идеја како да се облечам за да ми биде пријатно во текот на денот, па затоа би ви препорачала секогаш да си носите некој мантил, потенка јакна и слично...Се надевам дека ќе ви се допадне, а за денеска имате и повеќе слики што е голем плус, така?!:)Блуза:New Yorker
Панталони:Calliope
Мантил:Zara
Сандали:Zara
Ранец:Pull&Bear
Новчаник:Stradivarius


Friday, October 2, 2015

White is the new black.

Во денешниот пост друштво ќе ви прави мојата прекрасна другарка Кристина од Босна, која можеби ја знаете од аутфит пост минатата година.Таа одбра нежна бела кошула, шорцеви, црна ташничка и штикли.., на ова ладно време?!Кај нив времето е потопло, а се разбира можете секогаш да префрлите црна кожна јакна преку рамо, нели?Па така вашиот вечерен аутфит ќе биде неверојатен.Како и да е се надевам ќе ви се допадне и на мое задоволство Кристина ќе ви прави повеќе друштво оваа година.

Sunday, September 27, 2015

Monday coffee.

Денешниов пост е првиот есенски годинава.Ви ветив дека ќе има постови повеќе од минатата есен и се трудам тоа да го исполнам, ама не можам да најдам некој кој ќе ме слика секој ден..:/Како и да е, опседната сум со оваа комбинација и долго време мислев дека вакви сукњи не ми стојат убаво, се додека не ја најдов оваа во плакар и се изненадив на колку различни начини може да се искомбинира.., за секојдневно кафе на овој начин или можеби за нешто посвечено со некои други чевли и кошула и можеби масивен накит:) Се надевам ќе ви се допадне!
Крзнен елек:Bershka
Сукња:подарок ми е, ама имате вакви модели слични низ Skopje City Mall
Џемпер:Zara
Јакна:H&M
Хулахопки:H&M
Чизми:Zara
Наочари:D&G
Ташна:Zara