Tuesday, September 30, 2014

Pull & Bear.

Во денешниов пост имаме топ 10 производи од Pull&Bear до 2000 денари, што може да ги најдете во Македонија.
In today's post we have top 10 products from Pull&Bear with max prize of 2000 denars, that you can find in Macedonia.

1990 денари
1990 denars

1490 денари
1490 denars

1990 денари
1990 denars

1990 денари
1990 denars

1390 денари
1390 denars

999 денари
999 denars

1990 денари 
1990 denars

699 денари
699 denars

599 денари
599 denars

599 денари
599 denars











Saturday, September 27, 2014

Weekend.

Во денешниот пост имаме еден секојдневен аутфит, совршен за саботна прошетка.
In today's post we have one everyday outfit, perfect for Saturday walk.









Јас носам/I am wearing
Топ:Манго 
Top:Mango
Фармерки:Бершка
Jeans:Bershka
Палто:Desigual
Coat:Desigual
Марама:Desigual
Scarf:Desigual
Патики:Nike air max
Sneakers:Nike air max
Ташна:Бершка
Bag:Bershka
Наочари:Max & Co
Sunglasses:Max & Co

Брат ми носи/My brother is wearing:
Кошула:H&M
Shirt:H&M
Фармерки:Pull & Bear
Jeans:Pull & Bear
Сако:Alcott
Suit:Alcott
Патики:Nike air max
Sneakers:Nike air max






Wednesday, September 24, 2014

Baby lips.

Сите ги сакаме Baby lips и одвај чекавме да дојдат во DM.Доколку сеуште немате купено или планирате да купите, ова е пост со рецензии, па одлучете кој најмногу ќе ви одговара.

Ова се сите Baby lips што ги имам.Во Македонија го има и жолтиот, но видов дека има вкус на мед, а мене тоа воопшто не ми се допаѓа.

Овој Baby lips го купив прв, затоа што само тој беше останат во DM.Остава некоја чудна боја, слична на кожата и остава благ сјај на устата.Доста долго трае и добар е за 129 денари.

Овој Baby lips со мента го земав на некоја промоција за 99 денари.Го купив некаде околу 10 септември, па мислам дека веќе не се на промоција.Добар е, само што кога ќе го ставам после доста долго време го осеќам на устата, што е еден голем минус за мене.

Од ова очекував многу повеќе.На почетокот ми беше добар, но со текот на времето почна да остава некоја неодредена боја и сјај на устата, што мене воопшто не ми се допаѓаат.Во секој случај добар е да се стави над некој розев кармин, да даде сјај, ама самостојно да се користи не.

Дефинитивно најдобар!Го користам цело време, стално ми е на устата како подлога или го ставам врз некој друг кармин.Го препорачувам на сите, дефинитивно вреди за 129 денари.

И овој е прекрасен.Остава убава, нежна розева боја што трае.Секој што се двоуми за некој од Baby lips што остава боја, дефинитивно да го одбере овој. 

И за крај, фаворитите од шминка за оваа недела!
Се надевам уживавте!

Saturday, September 20, 2014

Black jeans.

Денес, модел на постот е моја другарка од Босна и Херцеговина.Се договоривме да се слика во нешто што секој би го носел.Овој пат тоа се црните фармерки со фармерска кошула и каиш.Штиклите се по избор и секако во склад со стилот и пред се вашата возраст.Девојката е Кристина Шола и има 20 години.

Today, the model of my post is my friend from Bosnia & Herzegovina.This is an outfit that everyone could wear.This time black jeans with denim shirt and a belt is the universal combination.You can choose if you want to wear high heels or not, of course corresponding with your style and age.The girl is Kristina Sola and she is 20.





Saturday, September 13, 2014

Hair care routine.

Постот за денеска повторно е козметика.Се работи за косата и за грижата околу истата.Во коментари пишете што користите или каква фризура имате.
Јас користам шампон, регенератор, третман во 10 димензии, арганово масло, серум за права коса, спреј и шампон за суво миење.Имам нормална до мрсна коса. :)

Today's post is again cosmetics.It is about the hair and the hair care routine.Write in the comments bellow what do you use for your hair and which hairstyle do you have.
I am using:shampoo, conditioner, 10 dimension treatment, argan oil, straight hair serum, spray and dry shampoo.I have normal and sometimes greasy hair.


1.Шампон
2.Регенератор
3.Спреј
4.Серум 
5.Третман во 10 димензии
6.Арганово масло
7.Шампон за суво миење

1.Shampoo
2.Conditioner
3.Spray
4.Serum
5.10 dimensions treatment
6.Argan oil
7.Dry shampoo


Шампон за мрсна коса за 100% волумен.Искрено не е толку добар како што очекував, но сепак сум позадоволна за разлика од шампоните на Syoss и Garnier.Дефинитивно го препорачувам за некој со нормална коса.
It is okay for someone with normal hair.It's dedicated for greasy hair, but I am not satisfied with it.


Регенератор за мрсна коса за 100% волумен.Е сега работата е сосема спротивна.Од овој регенератор сум доста задоволна и одлично си ја врши функцијата за која е наменет.
The conditioner is perfect and it's worth it.Also for greasy hair.


Арганово масло од Мароко.Морам да кажам дека мириса ужасно и затоа го мешам со третманот од 10 димензии, па го ставам на мокра коса.Во секој случај сум доста задоволна.
I love this organ oil, but it smells disgusting, I use it together with the syoss 10 dimensions treatment.


Третманот во 10 димензии од Syoss, за разлика од нивните шампони совршено делува на мојата коса.Косата не се оштетува, не е разлетана и лесно се чешла.Ова е за природна и нефарбана коса, а јас имам омбре, што значи дека делот од косата каде што го нанесувам е фарбан, но сепак неверојатен е.За фарбана коса изгледа исто, само во розева боја.Препорачувам! 
This is really cool.After using this the hair is perfect.


Серум за права коса од KIKO.Го купив летово од Италија и гледате колку малку е потрошено, а го користам после секое миење на косата, што значи секој 2 до 3 ден.Го користам на коса исушена со фен и неверојатно е колкава разлика прави.Ја мазни и ја негува косата повеќе од очекуваното.
Straight hair serum, also very good one.I bought it in Italy several months ago and I use it generally every second day.More than I expected.


Спреј за коса од alverde.Пред се затоа што е на природна база, потоа затоа што ја освежува косата и ја штити од топлина.Го користам кога и да излезам надвор и косата мириса неверојатно.Плус може да го користат вегетаријанци и вегани.
Spray for hair.I like it a lot and I use it also a lot.Vegetarians and vegans can also use it.

Шампон за суво миење на косата.Доста добар, треба да го користите од навечер за подобро да се впие.Добро мириса, не остава бели траги, а јас го користам само повремено.Не сум нешто посебно задоволна, но добар е.
This dry shampoo is ok, but nothing special.

Се надевам ви се допадна.
I hope you like it.




Tuesday, September 9, 2014

Weekend.

Овој продолжен викенд бев во Сандански, Бугарија фамилијарно.Морам да кажам дека преубаво си поминавме,а и времето ни се погоди.Сликав се што ми се види интересно и секако има и selfies.Тука ги имате тие слики што лично ми беа најинтересни.

This weekend I was in Sandanski, Bulgaria with my family.I must say that we had wonderful time, and the weather was excellent.I took pictures of everything I liked, and of course there are also selfies.You have here the most interesting pictures in my opinion.











Се надевам ви се допаѓа!
Hope you like it!

Thursday, September 4, 2014

Top 5 Drugstore Products.

Сакам прво да кажам дека најверојатно неделно ќе одиме со 3 поста, значи 1 аутфит и 2 за козметика и слично.Може да се случи и неделно да постирам само 2 поста или 1 зависи од слободното време.
Па да почнеме...
Мислам дека насловот кажува се.Се работи за топ 5 производи купени од дрогерии.Во овој случај тоа се DM & Cosmo.

1.Пилинг за лице.
2.Лосион за тело.
3.Мицеларна вода за отстранување шминка.
4.Масло за сува кожа.
5.Путер за тело.
Овој пилинг за лице на Neutrogena е за елиминирање на митисерите.Го користам кога ќе станам и на чисто лице пред спиење.Предобар производ, совршено ја врши својата функција, но сепак резултатите не ги очекувајте по првиот ден, мене ми беа потребни 2 недели за да забележам некоја разлика и митисерите на некој начин да ги снема.

Масло за тело на Afrodita од јојоба за сува кожа.Мојата кожа е премногу сува и често се лупи.Пробав најразлични производи и ниеден не беше добар.Ова го нанесувам пред спиење секоја вечер и трае веќе 2-3 недели.Имам чувство како да не се троши.
Balea лосион за тело од колекцијата на Mango Bambo.Не знам дали сеуште го има, бидејќи е limited edition и е купен некаде крај на јули.Го користам после туширање, преубаво мириса и брзо се впива.

Мицеларната вода за отстранување на шминка од Garnier е едноставно с о в р ш е н с т в о.Отстранувањето на шминка никогаш не било полесно.Буквално со еден потег имам чисто лице, а и нема потреба за измивање.Ова последното со измивањето не го практикувам, значи како што напоменав го користам пилингот за лице, па секако го мијам лицето, по што нанесувам крем.

Путерот за тело на Балеа.Да, наменет е за тело, а јас го користам за стапала.Има посебни путери за стапала, но сепак овој мене ми е супер.Лесно се впива и наредниот ден кога ќе се разбудам стапалата ми се негувани и прилично добро изгледаат, за промена.