Sunday, February 22, 2015

Boyfriend jeans.

Вакви фармерки барав неверојатно долго време...го има секаде овој модел, ама ретко кој ми стои како што треба.Ги најдов сосема случајно во Бершка на попуст и знаев дека тоа е тоа, дефинитивно се совршени исто како и денов.Знаете дека не сакам сончево време кога се работи за сликање, па денеска баш за тоа го искористив денов:)

I was looking for jeans like this for so long..they have this boyfriend jeans everywhere, but i could not find some that i like how they look on me.I found these in Bershka by accident, they were on sale and I knew that is what am I looking for.You know that i do not like sunny weather when it is time for taking photos, and today it was not, so I spend it taking photos for the blog:)


Фармерки:Бершка
Блуза:Бершка
Џемпер:Х&M
Капут:Бершка
Ташна:Бершка
Чизми:Тимберленд

Jeans:Bershka
Blouse:Bershka
Jumper:H&M
Coat:Bershka
Bag:Bershka
Boots:Timberland

Sunday, February 8, 2015

Make up removal.

Најпрво да ви се извинам што ме немаше долго време, речиси 4 месеци, но од оваа недела се надевам дека ќе има нов пост барем 2-3 пати месечно:)

Како и да е, првиот пост годинава е за отстранување шминка, нешто што јас мислам дека е многу поважно правилно да се прави, отколку користењето на истата.
Многу грешки се прават на почетокот и тоа резултира со проширени пори, мозолки и што уште не.Важно е да најдете нешто што вас ќе ви одговара и ќе знаете дека шминката ви е целосно отстранета.

Се што ви треба се влажни марамици, мицеларна вода, памук за отстранување шминка и памукчиња за очи.

Марамициве ги купив во ДМ, беа во пакет заедно со уште едно пакување, за 100 денари ми се чини.Ги купив пред 2 месеци, сеуште ми траат, а јас влажни марамици трошам како луда.Прилично се големи и како што пишува ги има 80, но единствената маана им е што не се доволно влажно.Кога отстранувам шминка, сакам прво да отстранам колку што може со марамициве, а потоа преминувам на другите производи, токму затоа никако не би препорачала да се користат само влажни марамици, било да се тоа специјални за отстранување шминка.

Мојот омилен дел е дефинитивно мицеларната вода.Буквално откритие за 2014 година ми е и е дефинитивно нешто во што јас се колнам.Ако ме следите подолго веројатно знаете дека ја користев таа на Гарниер и добра е, но оваа на Лореал е совршенство.Откако купив мицеларна вода, нема шанси на лицево да ставам ниту млеко, ниту масло за отстранување шминка!Едно големо да за ова!

За крај памукчињата за очи кои се на Балеа, марка на ДМ.Искрено не очекував нешто премногу од нив, затоа што генерално само од производите за тело на Балеа сум задоволна и ништо друго, но ете им дадов шанса и и те како се изненадив.Овие се со алое вера, а ги има и обично во бело пакување.Ја отстрануваат шминката од очите неверојатно брзо и се доста нежни, дефинитивен погодок.