Monday, October 12, 2015

I love pencil skirts!

Повторно понеделник.., денешниот аутфит го обожавам, се надевам ќе ви се допадне и на вас!:)

Блуза:Zara
Сукња:New Yorker
Мантил:Bershka
Патики:Adidas
Ранец:Pull & Bear

Monday, October 5, 2015

Black Monday.

Денешниот аутфит е дефинитивно јас, црно со златни детали, пастелна боја и животински принт.Времево е ептен, ама ептен променливо и наутро немам идеја како да се облечам за да ми биде пријатно во текот на денот, па затоа би ви препорачала секогаш да си носите некој мантил, потенка јакна и слично...Се надевам дека ќе ви се допадне, а за денеска имате и повеќе слики што е голем плус, така?!:)Блуза:New Yorker
Панталони:Calliope
Мантил:Zara
Сандали:Zara
Ранец:Pull&Bear
Новчаник:Stradivarius


Friday, October 2, 2015

White is the new black.

Во денешниот пост друштво ќе ви прави мојата прекрасна другарка Кристина од Босна, која можеби ја знаете од аутфит пост минатата година.Таа одбра нежна бела кошула, шорцеви, црна ташничка и штикли.., на ова ладно време?!Кај нив времето е потопло, а се разбира можете секогаш да префрлите црна кожна јакна преку рамо, нели?Па така вашиот вечерен аутфит ќе биде неверојатен.Како и да е се надевам ќе ви се допадне и на мое задоволство Кристина ќе ви прави повеќе друштво оваа година.