Tuesday, August 25, 2015

White top.

Не знам колку време барав едноставна бела блуза, за на крај да ја најдам оваа во New Yorker и се чудам како може да не ми текна да проверам таму..како и да е денешниов пост е со доста едноставен аутфит и се надевам ќе ви се допадне!:)

И пола од сликиве се спонтани, ама сите ми беа слатки и не можев да се одлучам само за 5-6 слики, така да...

Блуза:New Yorker
Шорцеви:Pull&Bear
Еспадрили:Mango
Алка:New Yorker

Ако сакате да соработувате со мене, контактирајте ме на:kikibalkanov@yahoo.com
If you want to work with me contact me on:kikibalkanov@yahoo.com

Friday, August 21, 2015

School supplies haul+little sneak peak into my outfit.

Денешниот пост е малку поразличен од другите, т.е. не се работи за класичен пост со аутфит, ниту со шминка, но сметам дека е доста корисен за оние кои сеуште се ученици било во основно или средно:)


Ова е ранецот кој планирам да го носам од септември, Зара е и е дефинитивно доста лесен за комбинирање.Изгледа доста мал, ама го пробав и во него собира се, зачудувачки.., но не е за некој кој има проблеми со грбот или сака нешто со што масата би се распоредила на двете рамења и можеби тоа му е единствената замерка што ја добива од моја страна.

Имаме и пластични фасцикли/папки, како и да е.Ги имам 12, за секој предмет по една.Сите нив ги ставам во црната папка, што може да ја видите на првата слика и се што ми треба или ми останува од било кој предмет го ставам во секоја од нив, организирано е и изгледа супер.

Веќе кога сме кај картичките за учење, за мене се спас кога учам било кој предмет каде што има доста за учење на памет и нема нешто поефективно од ова!

За пишување обожавам пенкала.Моливи воопшто не користам, ама морам да имам тенкоминци за цртање или за вежбање математика, физика:/..Маркерите се обавезни и не можам да функционирам без нив!Во мојата тетратка/книга секоја реченица е шарена :') И коректорот за што мислам нема многу да се објаснува/

Тука се и овие преслатки налепници за книги или тетратки, заедно со стикерчињата и гумата за бришење што е must have за секој!

Оваа година сакав да имам прибор кој е едноставен и нема да зафаќа многу место и изборот падна на овој од Staedtler:)

И за крај тетратките.., веќе неколку години користам тетратки кои се за повеќе предмети од проста причина што ми е попрактично и пофункционално.Првата е за 7 предмети, а втората за 5 и барем сум сигурна дека нема шанси да ја заборавам тетратката по било кој предмет дома..

*Сите работи се купени од Jumbo, Office Plus & Staedtler
*Се надевам дека ви дадов барем некоја идеја што се однесува до оваа тема:)


А сега мал дел од мојот аутфит:
Сукња:New Yorker
Crop top:Pull&Bear
Ташна:H&M
Наочари:D&G

Monday, August 10, 2015

Lazy day.

Денешниот аутфит според мене е соодветен за секојдневна прошетка, а е доста соодветен и за навечер, но доколку ги смените старките и облечете нешто друго.Сакав да носам ваква пунџа долго време, ама косата ми беше многу кратка и не дозволуваше било каква фризура освен пуштена.Се надевам ќе ви се допадне!
Кошула:Zara
Шорцеви:///
Патики:Converse
Ташна:H&M
Наочари:D&G(OPTIKA DIOPTRA)

Ако сакате да соработувате со мене, контактирајте ме на:kikibalkanov@yahoo.com
If you want to work with me contact me on:kikibalkanov@yahoo.comZara inspired.

Денешниот аутфит е речиси целосно од Зара, мојата дефинитивно омилена продавница каде што би можела да бидам цел ден и би ги купила сите работи!Можеби година, година ипол одбивав да носам тегет, не знам ни јас од која причина, но откако имам темна коса, замена за црното ми е тегет и дефинитивно ми изгледа совршено се што е во таа боја.


Блуза:Zara
Кратки панталони:Zara
Патики:Converse
Ташна:H&M
Прстени:Bershka/Pull&Bear
Стегач за коса:Accessories

*Ако сакате да соработувате со мене контактирајте ме на:kikibalkanov@yahoo.com
*If you want to work with me contact me on:kikibalkanov@yahoo.com


Wednesday, August 5, 2015

Red Shirt.

Нешто што дефинитивно многу ми се допаѓа во последно време е како изгледа црвена кошула/блуза со сребрен накит.За денешниот пост имам токму таква комбинација во која се чувстувам прекрасно, па се надевам и на вас ќе ви се допадне.

Еспадрили:Stradivarius
Сукња:New Yorker

Кошула:Zara
Ланче:Bershka