Monday, October 5, 2015

Black Monday.

Денешниот аутфит е дефинитивно јас, црно со златни детали, пастелна боја и животински принт.Времево е ептен, ама ептен променливо и наутро немам идеја како да се облечам за да ми биде пријатно во текот на денот, па затоа би ви препорачала секогаш да си носите некој мантил, потенка јакна и слично...Се надевам дека ќе ви се допадне, а за денеска имате и повеќе слики што е голем плус, така?!:)Блуза:New Yorker
Панталони:Calliope
Мантил:Zara
Сандали:Zara
Ранец:Pull&Bear
Новчаник:Stradivarius


7 comments:

 1. Можеби твојот најдобар аутфит пост досега - браво! Прекрасна си! :*

  ReplyDelete
 2. You look brilliant! beautifully

  http://fashionelja.pl

  ReplyDelete
 3. so chic

  http://differentcands.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Good collection seen in your article regular putting nice contain keep it up. I am trying to be like you on my blog http://guruofmovie.com

  ReplyDelete
 5. Such an edgy chic look
  Love your bag

  The Bandwagon Chic | Instagram | Bloglovin | Snapchat: bandwagonchic

  ReplyDelete
 6. you looks fabulous !
  http://chicglamstyle.com

  ReplyDelete