Monday, November 2, 2015

Baby pink scarf.

Повторно е понеделник, а се надевам знаете што тоа значи, нели?Повторно нов пост, по мала пауза...,денешната комбинација е нешто најудобдно што можете да го одберете за есен.Памучен фустан, мек џемпер и огроомна марама, заедно со оваа прекрасна ташна.Се надевам ќе ви се допадне, а локацијата за нареден пат ќе ја сменам ви ветувам :)
Фустан:Calioppe
Чизми:Stradivarius
Марама:Zara
Џемпер:H&M
Ташна:Pull&Bear
Наочари:D&G

8 comments:

 1. Преубава комбинација. Високи чизми се совршени за оваа сезона :)

  Sanja's Burgundy Blog
  Sanja's Burgundy Blog on Facebook

  ReplyDelete
 2. Love the look with the scarf. Scarfs make everything come together, very chic. You look fabulous!

  xo,
  Tania
  http://inspiremyfancy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Одлична комбинација, супер ти стои. Марамата многу ми се допаѓа :)

  http://fashionconfessions.blogspot.mk/

  ReplyDelete
 4. Good contain I have seen in your article. If anyone want to increase blog visitor traffic and income then get useful tips on http://24hoursseo.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. i love your scarf :)
  http://chicglamstyle.com

  ReplyDelete
 6. looks pretty !
  http://chicglamstyle.com

  ReplyDelete
 7. очень красиво!

  thedaydreamings.blogspot.com

  ReplyDelete