Tuesday, September 8, 2015

May, June, July, August Faves

Уште во мај кога ги правев фаворитите за првите четири месеци, ви најавив дека ќе правам фаворити три пати годинава на четири месеци нели..е сега, знам дека ви изгледа многу време и многу производи, ама јас навистина се трудам да ви ги издвојам оние од кои сум најзадоволна и ќе продолжам да ги користам и понатаму.За годинава ни останаа фаворити уште за последното четиримесечие, а од наредната ќе правам фаворити за секој месец или секои два месеци, затоа што овие постови се едни со најголема посетеност, а и лично ми се најинтересни и едвај чекам некој да објави ваков пост.

Update:
1.Што се однесува за постовите, знаете дека почна школската година и секако нема да имам многу време за сликање, па мислам дека ќе има повеќе вакви отколку аутфит постови што не значи дека нема воопшто.
2.Знам дека многумина од вас се прашуваат што се случи со Giveaway-от и одма да ви кажам го укинав веднаш штом на мејл ми стигна прекрасно писмо од едно девојче кое за жал не сака да го откријам нејзиното име и се и испратив по пошта, а кога ќе бидеме во можност и ќе се запознаеме.., ја користам оваа прилика јавно да ти се заблагодарам што си толку прекрасна и неверојатна!:*

И конечно да преминеме на фаворитите, кои ги сортирав во неколку групи и за истите нема да објаснувам, туку само ќе ги набројувам, а доколку нешто ве интересира слободно прашајте ме во коментар:)
1.She Eyebrow Pencil 02
2.Alverde Eyebrow Perfecting & Shaping Gel Brown
3.Pupa Vamp Mascara Blue
4.Maybelline Lash Sensational Full Fan Effect
5.Essence Liquid Ink
6.Essence Liquid Ink Waterproof
7.Catrice Lashboost Lash Extension Fibres
8.Catrice Liquid Metal Eyeshadow 010 Look Me In The Ice
9.Catrice Absolute Eye Color 570 Plum Up The Jam
10.Maybelline COLORDRAMA Eye Shadow 706
11.Essence Eyeshadow Primer I Love Stage
1.Deborah Rosseto Atomic Red Mat 20
2.Essence 05 Cool Nude
3.Lancome 379N 62L800
4.Christian Dior Rouge Dior 434
5.EOS Lip Balm Passionfruit
1.Mac Studio Fix
2.Kaviar Gouche For Catrice
3.Manhattan Rouge Tender Touch
4.Catrice Sun Glow Shimmering
4.Manhattan 2in1 Perfect Teint Powder Make Up
5.Mac Studio Fix Fluid
6.Aura Correct Me
7.Max Factor CC Colour Corrector Highliter
1.Clean&Clear Blackhead Cleansing
2.Garnier PureActive Exfo-Brusher Wash
3.Alverde 3in1 Reinigungsschaum Limmete Apfel
1.Afrodita Coconut Milk Cream Shower Gel
2.Balea Luxury Red Love
3.Sephora Sugar Babes
1.Balea Body Oil Rose
2.Balea Body Lotion Coconut & Sheanuss
3.Garnier Ambre Solaire Golden Protect
1.Blueberry Balea Deo-Bodyspray
2.Balea Wasser Spray Aqua
3.Balea Anti-Transpirant Deospray Active
1.Balea Trend It Up Spray
2.Balea Hair Serum
3.Genera Maschera Capelli Olio Di Cocco
4.Orzene Beer Shampoo Oily Hair
1.JOIK Vannile Et Noisette
2.JOIK Fresh
1.Анастасија од Колин Фалконер

For business inquiries:kikibalkanov@yahoo.com

10 comments: