Friday, August 21, 2015

School supplies haul+little sneak peak into my outfit.

Денешниот пост е малку поразличен од другите, т.е. не се работи за класичен пост со аутфит, ниту со шминка, но сметам дека е доста корисен за оние кои сеуште се ученици било во основно или средно:)


Ова е ранецот кој планирам да го носам од септември, Зара е и е дефинитивно доста лесен за комбинирање.Изгледа доста мал, ама го пробав и во него собира се, зачудувачки.., но не е за некој кој има проблеми со грбот или сака нешто со што масата би се распоредила на двете рамења и можеби тоа му е единствената замерка што ја добива од моја страна.

Имаме и пластични фасцикли/папки, како и да е.Ги имам 12, за секој предмет по една.Сите нив ги ставам во црната папка, што може да ја видите на првата слика и се што ми треба или ми останува од било кој предмет го ставам во секоја од нив, организирано е и изгледа супер.

Веќе кога сме кај картичките за учење, за мене се спас кога учам било кој предмет каде што има доста за учење на памет и нема нешто поефективно од ова!

За пишување обожавам пенкала.Моливи воопшто не користам, ама морам да имам тенкоминци за цртање или за вежбање математика, физика:/..Маркерите се обавезни и не можам да функционирам без нив!Во мојата тетратка/книга секоја реченица е шарена :') И коректорот за што мислам нема многу да се објаснува/

Тука се и овие преслатки налепници за книги или тетратки, заедно со стикерчињата и гумата за бришење што е must have за секој!

Оваа година сакав да имам прибор кој е едноставен и нема да зафаќа многу место и изборот падна на овој од Staedtler:)

И за крај тетратките.., веќе неколку години користам тетратки кои се за повеќе предмети од проста причина што ми е попрактично и пофункционално.Првата е за 7 предмети, а втората за 5 и барем сум сигурна дека нема шанси да ја заборавам тетратката по било кој предмет дома..

*Сите работи се купени од Jumbo, Office Plus & Staedtler
*Се надевам дека ви дадов барем некоја идеја што се однесува до оваа тема:)


А сега мал дел од мојот аутфит:
Сукња:New Yorker
Crop top:Pull&Bear
Ташна:H&M
Наочари:D&G

48 comments:

 1. Ранецот е преубав, само не знам колку ке остане жив во условите што ги имаме по училиштата .:D Исто ми се допаѓа и аутфитот, но секако не за на училиште. Се на се преубаво.
  http://theglamorousb.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hahaha za ranecov definitivno imash pravo, a za autfitot isto.. ne e za nashite standardi toa da, ama kako idat decava od drugite drzhavi, ova e nishto :D i fala ti<3

   Delete
 2. Која е цената на коректорот,и тетратките на последната слика? Аутфитот е супер,многу ми се допаѓа ташната :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Korektorot e max 50 denari, ne znam tochno, tetratkata za 7 premdeti e 890, a tetratkata za 5 predmeti e okolu 400/450:) i fala ti srce<3

   Delete
 3. Wow, you've definitely stocked up! Love that bag and the outfit is really pretty!

  catrionaar.blogspot.ie

  ReplyDelete
 4. You are ready to go back to school! You look pretty in that outfit. I like the skirt very much!

  www.spring2spring.com

  ReplyDelete
 5. Great stuff, those name tags are cute, and that bag is quite elegant!

  besos,
  M
  The Flower Duet

  ReplyDelete
 6. Your bag is everything! Such a lovely outfit as well. Gorgeous you! Thanks for stopping by!!!
  www.lenparent.com

  ReplyDelete
 7. Your bag is everything! Such a lovely outfit as well. Gorgeous you! Thanks for stopping by!!!
  www.lenparent.com

  ReplyDelete
 8. lovely blog, kisses!
  Have a wonderful weekend!

  http://www.itsmetijana.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Very lovely outfit, it;s too cool for school and that is a compliment :) That backpack is so rad too!

  MONDAY PROJECTS

  ReplyDelete
 10. Great post! you have an amazing fashion sense! Do you want to support each other's blog by following each other?:) Please let me know if you do so I can follow you right back x

  kisses

  http://www.theclosetelf.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Of course dear I will follow you as soon as I log on my computer:* and thanks!

   Delete
 11. Beautiful outfit and I love all your photos.

  ReplyDelete
 12. Your style is phenomenal! Your pictures are high quality and I love reading what you have to say! Have a great weekend! xo

  Love,
  Bri
  www.cityfashiongirl.com
  www.youtube.com/briannadeg

  ReplyDelete
 13. That backpack looks pretty and i love what your wearing dear :)
  Back to school, here you go again
  The Bandwagon Chic | Instagram | Bloglovin | Snapchat: bandwagonchic

  ReplyDelete
 14. I like the backpack and its bone color. Your nails are so cool. :)
  Michele xx

  www.chicuturnonglitz.blogspot.com

  ReplyDelete
 15. A very useful post for many readers, I'm sure! I love the all-grey colour of your backpack :)

  Gabrielle | A Glass Of Ice
  x

  ReplyDelete
 16. Great post! Love your blog
  http://amandachic.com/
  https://instagram.com/amandachic_official/

  ReplyDelete
 17. Those labels are too cute!

  http://rainbow-roseblossom.blogspot.co.nz/

  ReplyDelete
 18. Very beautiful backpack! You look amazing.

  dontdresstoimpress.blogspot.com

  ReplyDelete
 19. Wow, you are so organized with this! Loving this bag and your look is super stylish!

  Tanya
  www.StripesNVibes.com
  BlogLovin

  ReplyDelete
 20. Preubava kombinacija!!
  Se zaljubiv vo suknnjata *_*

  https://mimiinciarasworld2.wordpress.com/

  ReplyDelete
 21. SO nice this look, love that last photo, so cool nails

  Kiss kiss.*Jo
  http://joandcompanystyle.blogspot.com/

  ReplyDelete